ŞİFRE İŞLEMLERİ

KREDİ KARTINIZA ŞİFRE ALMAK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI!

DenizKartım'dan Şifre Alma

Şifrenizi hemen oluşturmak için; DenizKartım uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra ana sayfada yer alan “Kart Şifresi Belirle” butonuna tıklayarak login olmadan şifrenizi alabilirsiniz.

SMS ile Şifre Alma

Şifrenizi hemen oluşturmak için; SIFRE boşluk kendi belirlediğiniz 4 haneli şifre boşluk kartınızın son dört hanesini ve kartınızın arkasındaki üç rakamı yazıp 3280'e SMS göndererek şifrenizi alabilir veya değiştirebilirsiniz.

*Ek kart sahipleri SMS ile kendi kartlarına kayıtlı GSM numarasıyla şifre belirleyebilirler.

*18 yaşından büyük ek kart sahipleri SMS ile kendi kartlarına kayıtlı GSM numarasıyla belirleyebilirler.

*Elektronik Bankacılık ve Bilgi Sistemleri Yönetmeliğinde yapılan düzenleme ile 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren mobil bankacılık kanalları aktif bulunan müşterilerimiz kart şifrelerini SMS yöntemi yerine mobil bankacılık kanalları üzerinden alabilmektedirler.

İnternet Bankacılığı Aracılığıyla Şifre Alma

İnternet Bankacılığı üzerinden "Ayarlar - Şifre/Parola İşlemleri - Kart Şifresi Belirle" menüsünden kredi kartınıza şifre alabilir veya değiştirebilirsiniz.

İNTERNET BANKACILIĞI
 
Şifre Güvenliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
  • Kredi kartınızı sizden başka kimsenin kullanmasına izin vermeyiniz. Kendi güvenliğiniz için, size özel şifrenizi kimseyle paylaşmayınız, kuşku duyduğunuz durumlarda şifrenizi mutlaka değiştiriniz.
  • Şifrenizi kesinlikle yazılı olarak saklamayınız, kartınızın üzerine yazmayınız ya da herhangi bir yere kaydetmeyiniz.
  • Şifrenizin telefon numaranızın bir kısmı, birbirini tekrar eden rakamlar ve doğum tarihiniz gibi kolay tahmin edilebilir rakamlar olmamasına dikkat ediniz. 9876 ya da 1234 veya 9999 gibi bilindik sayı dizileri olmamasına özen gösteriniz.
  • Bankamız ya da işlem yaptığınız işyeri satış görevlileri sizden güvenlik bilgilerinizi, şifrenizi söylemenizi ya da e-posta yoluyla göndermenizi talep etmeyecektir.
  • Güvenliğiniz için bu tip taleplere yanıt vermeyiniz, şifrenizi ve diğer güvenlik bilgilerinizi satış görevlisi de dâhil olmak üzere kesinlikle kimseyle paylaşmayınız.