Kredi Kartı Şifre Alma İşlemleri

Kredi kartınıza şifre almak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Kredi kartınızı alışveriş ve ATM’lerde kullanabilmeniz için şifre oluşturmanız gereklidir. Aşağıdaki kanallar yoluyla kredi kartı şifrenizi istediğiniz zaman istediğiniz yerden oluşturabilir veya güncelleyebilirsiniz.

SMS ile Şifre Alma

Şifrenizi hemen oluşturmak için; SIFRE boşluk kendi belirlediğiniz 4 haneli şifre boşluk kartınızın son dört hanesini ve kartınızın arkasındaki son üç rakamı yazıp 3280’e SMS göndererek şifrenizi alabilir veya değiştirebilirsiniz.
*Ek kart sahipleri SMS ile kendi kartlarına kayıtlı GSM numarasıyla şifre belirleyebilirler.

*18 yaşından büyük ek kart sahipleri SMS ile kendi kartlarına kayıtlı GSM numarasıyla belirleyebilirler.

İnternet Bankacılığı Aracılığıyla Şifre Alma

İnternet Bankacılığı üzerinden “Güvenlik ve Ayalar / Şifre-Parola İşlemleri” menüsünden kredi kartınıza şifre alabilir veya değiştirebilirsiniz.Şifre Güvenliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Kredi kartınızı sizden başka kimsenin kullanmasına izin vermeyiniz. Kendi güvenliğiniz için, size özel şifrenizi kimseyle paylaşmayınız, kuşku duyduğunuz durumlarda şifrenizi mutlaka değiştiriniz.
  • Şifrenizi kesinlikle yazılı olarak saklamayınız, kartınızın üzerine yazmayınız ya da herhangi bir yere kaydetmeyiniz.
  • Şifrenizin telefon numaranızın bir kısmı, birbirini tekrar eden rakamlar ve doğum tarihiniz gibi kolay tahmin edilebilir rakamlar olmamasına dikkat ediniz. 9876 ya da 1234 veya 9999 gibi bilindik sayı dizileri olmamasına özen gösteriniz.
  • Bankamız ya da işlem yaptığınız işyeri satış görevlileri sizden güvenlik bilgilerinizi, şifrenizi söylemenizi ya da e-posta yoluyla göndermenizi talep etmeyecektir.
  • Güvenliğiniz için bu tip taleplere yanıt vermeyiniz, şifrenizi ve diğer güvenlik bilgilerinizi satış görevlisi de dâhil olmak üzere kesinlikle kimseyle paylaşmayınız.